اداره بهزيستی شهرستان مياندرود
سازمان بهزیستی استان مازندران 
قالب وبلاگ


جلسه ریاست بهزیستی شهرستان میاندرود با اعضاء هیئت مدیره جامعه معلولین استان مازندران

 

در مورخه 92/2/21 آقای سید مرتضی موسوی رئیس اداره بهزیستی میاندرود به اتفاق مسوول توانبخشی آقای سید محمودجعفری با آقای جعفرمهرین فر رئیس جامعه معلولین استان وهیئت مدیره جامعه تشکیل جلسه دادند.

این جلسه که در ارتباط بانحوه واگذاری بخشی از پرونده هـای توانبخشی شهرستان میاندرود به جامعه معلولین شعبه میاندرودتشکیل شده بود، در نهایت بانظر مساعـد آقای دکتر آرام معاونت محترم توانبخشی استان مازنـدران بخشی از پرونده های معلولین جهت ادامه روند خدمات بهتر به جامعه معلولین واگذار گردید.     

[ یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 11:24 ] [ ]
برای اولین بار جلسه کمیته فرعی فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد شورای مبارزه با مواد مخدر با پیگیری ریاست اداره بهزیستی شهرستان میاندرود (سید مرتضی موسوی) در فرمانداری شهرستان میاندرود برگزار گردید.


      روي ادامه مطلب كليك كنيد ...ادامه مطلب
[ چهارشنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 12:33 ] [ ]
درتاریخ 92/2/12 با حضور ریاست اداره بهزیستی شهرستان میاندرود (سید مرتضی موسوی) و مدرس دانشگاه جناب آقای عادل امیرخانلو ، برای اولین بار طرح آموزش پیشگیری از اعتیاد برای كلیه مدیران و مربیان مهد كودكهای پیش دبستانی شهرستان میاندرود اجرا گردید.

برای ديدن عكسها روی ادامه مطلب كليك كنيد...


ادامه مطلب
[ سه شنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 11:9 ] [ ]

 

 

                                                بسمه تعالی

برگزاری کارگاه وآموزش مصون سازی وپیشگیری از اعتیاد در کودکان پیش دبستانی جهت مربیان و مدیران روستا مهدهای شهرستان

 میاندرود درتاریخ92/2/12 در اداره بهزیستی شهرستان میاندرود .

 کارشناس اعتیاد ومدرس دانشگاه : آقای عادل امیر خانلو.


روي ادامه مطلب كليك كنيد...


ادامه مطلب
[ سه شنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 10:25 ] [ ]

معلم بر لوح جان ها نقش دانش و بینش حک می کند و در خانه تعلیم ، بر دفتر سفید دل سرمشق تربیت می دهد.زلال جاری در بوستان ادب و عرفان او گل های سینه دانش آموزان را بارور می کند و چه زیبا سروده اند که به سان شمعی می سوزد و بشر را از تاریکی ، جهل و نادانی بیرون می آورد.

رنج امروز او اعتلای فرهنگ و اندیشه میهن فرداست و او امروز خود را وقف فردای دیگران می سازد و با این کار نام خود را در ردیف نام انبیا بر کتیبه تاریخ نقش می کند.

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم به معلمان سختکوش بالاخص مدیران و مربیان مهدکودکهای سازمان بهزیستی شهرستان میاندرود امیدوارم که به لطف خداوند متعال با تلاش و همت همه معلمان صبور این سرزمین شاهد شکوفایی هرچه بیشتر نونهالان و دانش آموزان عزیز باشیم.

[ شنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 12:49 ] [ ]

سالروز ولادت بانوی بزرگوار اسلام ،حضرت فاطمه الزهرا(س)که از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ، حضرت امام خمینی (ره) به عنوان روز زن نامگذاری شده است نقطه عطفی در احیای فرهنگ فاطمی می باشد.هر سال به برکت نام زهرای اطهر(س) ایران اسلامی به تکریم وتجلیل مادران وزنان جامعه می نشیند تا شمیم شورانگیز سمبل حق طلیی ،عفاف ،حجاب،دیانت ومعرفت بانوی اول اسلام در فضای سرزمین ما منتشر و کمال وعفت و پاکدامنی را قوام روز افزون بخشد.

اینجانب میلاد فرخنده ریحانه النبی،مدافع مکتب نبوی ،پاسدار تشیع علوی حضرت فاطمه زهرا (س) و فرزند برومندش احیاگر اسلام ناب محمدی و بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) را تبریک وتهنیت می گویم. 

[ شنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 12:36 ] [ ]
[ شنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 12:25 ] [ ]

به مناسبت سالروز میلاد حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا (س) و میلاد امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی جشنی در اداره بهزیستی شهرستان میاندرود برای قدردانی از زحمات پرسنل خانم اداره برگزار شد. در ابتدای این مراسم رئیس اداره بهزیستی شهرستان میاندرود (سید مرتضی موسوی) میلاد حضرت فاطمه زهرا و میلاد امام خمینی را به همکاران اداره بالاخص بانوان ایرانی، همسران زحمتکش همکاران مرد، مادران و همسران شهدا و جانبازان، زنان سرپرست خانوار، مادران و همسرانی که از معلولین نگهداری می کنند و سالمندان تبریک گفته و بیان کردند که حضرت فاطمه نمونه کامل یک زن می باشد که همه بانوان باید در صبر، استقامت، ایستادگی و گذشت این حضرت را الگوی خود قرار دهند در ادامه خاطرنشان کردند که همسرداری، تربیت صحیح فرزندان، مدیریت خانواده، تعاملات خانوادگی و توجه به ارزشهای دینی از جمله شاخص های یک بانوی ایرانی می باشد و مادر را به عنوان نمونه و نماد قدرت دنیای خلقت توصیف کردند که باید فرزندان صالح و باایمان را به جامعه تحویل دهد و روز معلم را به همه مربیان و مدیران مهدکودک و روز کارگر را به کارگران زحمتکش این مرزوبوم تبریک گفته و در پایان مراسم با صلوات و پذیرایی و ارائه لوح تقدیر از زحمات این عزیزان تشکر کرد.


[ شنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 12:14 ] [ ]

11 اردیبهشت ماه در هر سال تعلق به قشری دارد که زیربنائی ترین مفهوم زندگی انسان را خلق می کنند و با جوهره درونی و استعداد های بالقوه و بالفعل خود تداوم زندگی را بسوی داشتن جامعه ای پویا و سالم که لازمه یک زندگی معقول و ایده آل است برای انسان و انسانیت رقم می زنند. هویت و ارزش هر انسانی وابسته به کاری است که انجام می دهد، لذا باید روی بهترین شکل کار تفکرنمود تا ضمن بهره وری موجب پیشرفت کار تا سطوح عالی تر شود.

اینجانب به مناسبت روز جهانی کار و کارگر فرصت را غنیمت شمرده، ضمن تشکر و قدردانی از فردفرد کارگران این روز خجسته را به همه شما عزیزان تبریک می گویم. امید است در سایه توجهات حضرت باری تعالی همواره موفق، پیروز و سربلند باشيد.

[ شنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 11:48 ] [ ]
 

با توجه به رسالت اداره بهزیستی شهرستان میاندرود در مهرورزی ، مشاركت اجتماعی ، كرامات انسانی ، نوعدوستی نسبت به نیازمندیهای جامعه اعم از كودكان یتیم ، زنان بی سرپرست ، سالمندان بی بضاعت و ...  طرح بزرگ میراث امام علی (ع) برای اولین بار در سطح استان  در این شهرستان اجرا می گردد.

اهداف این طرح به شرح ذیل می باشد :

1 – حمایت مالی و توانمندسازی  نیازمندان شهرستان میاندرود

2 – احترام به آزادی نیت خیرین در اجرای اهدافشان

3 – آگاه سازی در خصوص خدمات سازمان نسبت به اقشار نیازمند و آسیب پذیر

4 – حساس نمودن جامعه نسبت به موضوعات مختلف اجتماعی

5 – خیر در پایان عمل خداپسندانه اش از نتیجه آن اطلاع می یابد.

[ شنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 11:39 ] [ ]

جلسه ریاست اداره بهزیستی شهرستان میاندرود (سید مرتضی موسوی)با آقای انصارالحسینی شهردار محترم سورک در مورخه 8/2/92 در شهرداری برگزار گردید که اهم موضوعات به شرح ذیل بود:

-پیگیری به صورت جدی با همکاری شهردارمحترم ومشاور امور معلولین آقای رضا نیک قامت درخصوص مناسب سازی در ادارات ، اماکن و معابر عمومی و آسفالت محوطه بهزیستی

  -  احداث فضای سبزمناسب سازي شده که این امرباعث ايجاد فرصت برابر برای همه معلولین گرامی در سطح شهر وافزايش حقوق شهروندی که باعث ارتقاء سطح اعتماد به نفس و روحیه نشاط وشادی آنها شده، میشود.

همچنین میتوان با توجه ویژه به عزیزان معلول وایجاد این نگرش که معلولیت محدودیت است نه محرومیت  افتخارات بزرگی را از جانب این عزیزان نصیب جامعه کرد.  

[ شنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 10:53 ] [ ]

 

آقای سید مرتضی موسوی رییس اداره بهزیستی شهرستان میاندرود درمورخه92/2/7 با آقای حررشیدی مسئول محترم تحقیق وپژوهش ارشاد اسلامی جلسه ای برگزار کردند.

در این جلسه آقای موسوی با اشاره به  لزوم نگاه ویژه ادارات وسازمانها به افراد تحت پوشش بهزیستی وهمکاری سایر نهادها با سازمان بهزیستی بیان داشتند بهره گیری از سازمانهای مردم نهاد و تلاشگر،برای بهتر زیستن وبهره گیری از همه امکانات خدادادی باید در اولویت قرار بگیرد.

در پایان نماینده محترم ارشاد با اهداء 200جلد کتاب اقدام به تجهیز کتابخانه اداره بهزیستی میاندرود نمودند و جهت آموزش رایگان به جامعه هدف بهزیستی قول مساعد دادند.همچنین اداره ارشاد قول همکاری در خصوص استفاده از مقالات علمی وپایان نامه های موجود در ارشاد را به دانشجویان معلول تحت پوشش بهزیستی دادند.     

[ چهارشنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 13:1 ] [ ]

در تاريخ 92/2/9 مدير حراست بهزيستي استان مازندران به صورت سرزده از بهزيستي شهرستان مياندرود بازديد به عمل آوردند.

مهمترين موارد بازديد :

- رهنمودهاي جناب آقاي منفرد

- نظم و انضباط اداري

- نظارت بر مراكز غير دولتي

- تكريم ارباب رجوع

- حفاظت  IT  و استفاده فقط در خصوص خدمات اداري

- توجه ويژه در مكالمات تلفني و اسرار محرمانه اداري 

در پايان رياست محترم اداره بهزيستي شهرستان مياندرود (سيد مرتضي موسوي) ضمن تقدير و تشكر از حضور و رهنمودهاي ايشان ، با توجه به قرارگيري اداره در فضاي باغ مانند و نياز به ابزارهاي حفاظتي و امنيتي (مانند دوربين مداربسته ، سرايدار و ...) خواستار همكاري جهت تامين امنيت اداره شدند.

اين بازديد حدوداً يك ساعت به طول انجاميد.

[ چهارشنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 9:49 ] [ ]


گزارش شوراي ماهانه رئیس اداره بهزیستی شهرستان میاندرود(سيد مرتضي موسوي) با مسئولین مراکز اقامتی کوتاه مدت

در مورخ چهارم اردیبهشت نود و دو جلسه ای تحت عنوان بررسی طرح پیشگیری از اعتیاد با محوریت نمایشگاه سیار در روستاهای میاندرود در اداره بهزیستی شهرستان میاندرود برگزار گردید . در این جلسه ریاست محترم درباره تعاملات و اعتماد نسبت بهم ، نشست های ماهیانه ، تشکیل نمایشگاه بصورت ماهیانه ، تشکیل کمیته ها در مراکز اقامتی و تهیه پیش نویس طرح نمایشگاه سیار با مسئولین مراکز اقامتی کوتاه مدت به بحث و تبادل نظر پرداختند . در این جلسه عباس فرجی معاون اداره ، میرعبدیل موسوی مسئول پیشگیری ، عیسی حاجیان مسئول مرکز اقامتی شقایق و میثم حسین پور مسئول مرکز اقامتی قو حضور داشتند و هریک از حضار درباره موضع جلسه نظراتی بیان نمودند .

[ پنجشنبه پنجم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 9:0 ] [ ]

    صورتجلسه مجمع عمومی جامعه معلولین شعبه میاندرود

 درمورخه 92/1/27 مجمع عمومی جامعه معلولین شهرستان میاندرود با حضور 50 نفر از معلولان شهرستان تشکیل شد.وهیئت مدیره آن انتخاب شدند.

 دراین جلسه که در محل بهزیستی شهرستان میاندرود برگزار شد. در ابتدا آقای سید مرتضی موسوی ریاست اداره بهزیستی شهرستان میاندرود ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان و هیئت مدیره جامعه معلولین استان وبرشمردن وظایف خطیر وارزشی و مصائب کار در بهزیستی ازعان داشتند در عرصه مشارکتهای اجتماعی میباشد که گروهها شکل میگیرد و این گروهها بدنبال احقاق حق افراد میباشند.جامعه معلولین نیز یکی از نهادهای غیر دولتی میباشد

که بدنبال حقوق افراد معلول ،بهداشت وتوانمندسازی آنها تلاش بی وقفه ای انجام میدهد.

آقای موسوی افزودند معلولیت نمیتواند محدودیت باشد،بلکه باید خلاقیتها واستعداد معلولان را شناسایی کرد وبا حمایت همه ادارات واقشار جامعه این استعدادها را شکوفا کرد.

در خاتمه ایشان ضمن تقدیر وتشکر از آقای روح ا...ردایی مدیر کل بهزیستی استان و معاونت توانبخشی آقای دکتر آرام انتخاب فردی از افراد معلول را بعنوان مشاور مدیر کل در امور معلولین،اندیشه ونگاهی نو دانسته واضافه کردند که نگاه  کلیه افراد جامعه باید نسبت به این افراد تغییر یابد، تا فردمعلول بتواند به مانند سایر افراد جامعه به زندگی عادی خود بپردازد.

در ادامه آقای جعفر مهرین فر رییس هیئت مدیره جامعه معلولین استان ضمن تقدیر وتشکر از بیانات آقای موسوی وتشکر از زحمات وپیگیریهای آقای جعفری مسئول توانبخشی شهرستان میاندرود بخاطر تاسیس جامعه معلولین شعبه میاندرود اعلام داشتند که همه اقشار جامعه باید با وحدت وهمیاری در عرضه خلاقیتها وتوانمندیها ورفع مسائل مشکلات معلولان تلاش نمایند.

در انتها با رای گیری بعمل آمده افراد ذیل بعنوان هیئت مدیره و بازرسین جامعه معلولین شعبه میاندرود انتخاب شدند:

اعضاءهیئت مدیره:

1- آقای ابراهیم یوسف زاده 2-خانم سید لیلا حسینی 3- آقای محمد احمدی 4- آقای امیر امانی 5- آقای علی محمد حاتمی6-آقای محمد مهدوی(علی البدل)

7-آقای حسین  پورولی(علی البدل)

اعضاء بازرسین:

1- محمد صادق حیدر زاده 2- خانم مهدیه بالویی 3- آقای امرا..چوپانی 4- جعفر عبادی(علی البدل)                                        

 

 

[ سه شنبه سوم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 9:10 ] [ ]
دومين جلسه شوراي مهد كودكهای شهرستان مياندرود در تاريخ 92/1/22 راس ساعت 11 صبح در مكان مهد كودك دارا در روستاي اسرم با حضور كليه مديران مهدها (18 نفر) با ذكر تلاوتي از قران مجيد شروع شد.سپس آقاي موسوي رييس اداره بهزيستي سال جديد را به كليه حاضرين در جلسه تبريك گفته و آرزوي سالي خوش را برايشان نمودند.در پايان هم توضيحاتي درباره مصوبات جلسه قبل داده و در پيشبرد آموزش كودكان و رفع مشكلات مهدها مصوبات جديدي را ارائه نمودند و مقرر گرديد جلسه بعدي شوراي مهد كودكها در مهد كودك آفرينش شهرستان ساري جهت تعاملات و تبادل نظر در اواخر ارديبهشت برگزار گردد.

[ دوشنبه دوم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 10:53 ] [ ]

در مورخ 92/1/24 جلسه ای با حضورجمعیت همیاران سلامت روان طلوع ارامش در واحد پیشگیری این اداره تشکیل گردید . در این جلسه آقای عباس فرجی ، معاون اداره و آقای میرعبدیل موسوی ، مسئول پیشگیری حضور داشتند و با اعضای گروه در خصوص برنامه ریزی جهت اجرای طرح های آموزش پیش از ازدواج و مهارت های زندگی در سال 92 به بحث و تبادل نظر پرداختند .

;}
[ یکشنبه یکم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 11:27 ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

رياست : سيد مرتضي موسوي 2442533
- 14سال سابقه در سازمان بهزيستي
-كارشناس ارشد روانشناسي
-مسئول مركز درمان اعتياد دولتي در مركز استان
-مسئول مركز اورژانس اجتماعي (مداخله هاي فردي ، خانوادگي و اجتماعي)
-جانشين سابق هیات پزشکی ورزشی شهرستان ساری
-مدرس دانشگاه

موضوعات وب
اورژانس اجتماعی:123 خدمات تلفنی:1480 خط ملی اعتیاد:09628
امکانات وب